Deprecated: __autoload() is deprecated, use spl_autoload_register() instead in /home/evegroup/public_html/wp-includes/compat.php on line 502 نظارت بر اتصالات وای فای: نکته پنجم (از دهگانه امنیت در اندروید) - ایوان رایان سیستم
خانه / مقالات / امنیت فضای مجازی / نظارت بر اتصالات وای فای: نکته پنجم (از دهگانه امنیت در اندروید)

نظارت بر اتصالات وای فای: نکته پنجم (از دهگانه امنیت در اندروید)

نظارت بر اتصالات وای فای (یا Connectionهای وای فای)، از نکاتی است که در هنگام استفاده از وایرلس گوشی خود باید به آن توجه کنید. به صورت پیش فرض اندروید هر جایی که دسترسی به شبکه وای فای پیدا کند، به آن متصل می‌شود. اتصالات به یک مودم وای فای در اماکن عمومی مثل کافی شاپها و رستورانها ممکن است مشکلی نداشته باشد، اما ممکن هم هست که شما در اصل به یک مودم که با نیت خرابکارانه راه اندازی شده باشد متصل شده باشید!

وقتی شما به چنین مودمی وصل شوید، فرد تبهکار می تواند از طریق آن کلیه اطلاعاتی را که روی اینترنت می فرستید شنود کند و با تحلیل آن بتواند اطلاعات محرمانه شما مانند رمز عبور وبلاگ یا کارت بانکی شما را بدست آورد.
نظارت بر اتصالات وای فای

نظارت بر اتصالات وای فای

برای این کار باید هر از چند گاهی لیست اتصالات (یا Connectionهای) وای فای ذخیره شده در گوشی خود را مورد بازبینی قرار دهید. همچنین باید گزینه پیش فرض یعنی جستجوی اتوماتیک برای شبکه های وای فای را نیز غیر فعال کنید.

این کار چه کمکی می کند: شانس اتصال ناخودآگاه به یک شبکه وای فای خرابکارانه را کاهش می دهد.

چطور این کار را انجام دهیم: به بخش «تنظیمات» <- «وای-فای» بروید. در آنجا روی نام شبکه‌های ذخیره شده در گوشی خود بزنید و دست خود را نگه دارید که باعث می‌شود منویی باز شود و در آن بتوانید آن شبکه را از خاطر گوشی حذف کنید و گوشی دیگر آن شبکه را به یاد نخواهد داشت. همچنین به بخش «تنظیمات پیشرفته» بروید و تیک گزینه «همیشه شبکه های وای فای را جستجو کن» را بردارید.

نکته ۱: توجه داشته باشید اتصال به یک مودم که فاقد رمز است باعث تبادل اطلاعات شما به صورت رمزنشده می شود که می تواند توسط تبهکاران فضای مجازی به راحتی شنود و مورد سوء استفاده قرار گیرد.

نکته ۲: ما برای سادگی فهم مطلب از اصطلاح «مودم وای فای» استفاده کردیم. آنچه که شما به عنوان مودم وای فای می‌شناسید، در اصلاحات تخصصی ممکن است با عنوان «هات اسپات وای فای» یا «اکسس پوینت وای فای»  شناخته شود که انگلیسی آنها Wi-Fi Hotspot یا Wi-Fi Access point می باشد.

Check Also

احراز هویت دو مرحله ای

احراز هویت دو مرحله ای ، ضامن امنیت شما در فضای مجازی

در کشور آمریکا ماه اکتبر (ماهی که در آن هستیم)، ماه هوشیاری درباره امنیت فضای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *