Deprecated: __autoload() is deprecated, use spl_autoload_register() instead in /home/evegroup/public_html/wp-includes/compat.php on line 502 نصب نرم افزار از منابع شناخته شده : توصیه اول (از دهگانه امنیت گوشی اندرویدی)
خانه / مقالات / امنیت فضای مجازی / نصب نرم افزار از منابع شناخته شده : توصیه اول (از دهگانه امنیت گوشی اندرویدی)

نصب نرم افزار از منابع شناخته شده : توصیه اول (از دهگانه امنیت گوشی اندرویدی)

اگر قصد استفاده از تکنولوژی روز و استفاده از گوشی های هوشمند را دارید، باید مراقب این باشید که در کنار آن، صابون تبهکاران هوشمند دنیای فناوری به تن شما نخورد!  به خاطر این نصب نرم افزار از منابع شناخته شده را به عنوان یک تکنیک از ده تکنیک امنیت اندروید به شما پیشنهاد می کنیم.

ما به ترتیب ده توصیه را به شما ارائه خواهیم کرد که امیدواریم با رعایت آنها، بتوانید درصد بسیاری از خطرات امنیتی را از خود و اطلاعات محرمانه و شخصی خود دور کنید.

توصیه اول: نصب نرم افزار از منابع شناخته شده یا به عبارتی فقط از گوگل پلی!

بدون شک مهمترین ناامنی اندروید خود سیستم عامل اندروید نیست، بلکه نرم افزارها و اپ هایی که روی آن نصب می کنید مهمترین منشأ هستند. برخلاف آی-اُ-اس(سیستم عامل گوشیها و تبلتهای اپل)، نصب برنامه روی گوشیهای اندروید توسط کاربر یا به کمک یک دوست خیلی راحت  و بدون هیچگونه تشریفات پیچیده‌ای است. در این بین، فقط هیچ وقت برنامه ها را از مارکتهای متفرقه یا سایت ها نصب نکنید. برنامه های مارکتهای متفرقه و ناشناس ممکن است آلوده  و ویروسی باشند!به عبارتی دیگر یک برنامه که با نیتهای مقرضانه روی گوشی شما نصب شده باشد، همانند گرگی در لباس بره است و می تواند تمام اطلاعات و داشته های شما را به تاراج ببرد!

شاید روش خیلی راحت تر برای آسودگی خیال شما این باشد که امکان نصب از روی مارکتهای ثانویه را کلاً غیر فعال کنید و از امکان کنترل امنیتی تعبیه شده در خود گوشی در زمان نصب برنامه ها بهره ببرید.

برای این کار در بخش «تنظیمات»، «امنیت»، «نصب برنامه از منابع ناشناخته» را غیر فعال کنید. اگر گوشی شما روت شده است، به درخواستهای برنامه ها برای دسترسی روت پاسخ منفی بدهید به این دلیل که این کار دسترسی های برنامه های مخرب  را تا حدود زیادی افزایش می دهد.

این توصیه ظاهراً خیلی ساده است اما درصد زیادی از مخاطرات را از شما دور می کند.

 

امیدواریم این توصیه برای شما کارآمد باشد و بتوانید با مطالعه نه توصیه بعدی، امنیت و آرامش بیشتری را در دنیای رنگارنگ اندروید تجربه کنید.

Check Also

احراز هویت دو مرحله ای

احراز هویت دو مرحله ای ، ضامن امنیت شما در فضای مجازی

در کشور آمریکا ماه اکتبر (ماهی که در آن هستیم)، ماه هوشیاری درباره امنیت فضای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *