Deprecated: __autoload() is deprecated, use spl_autoload_register() instead in /home/evegroup/public_html/wp-includes/compat.php on line 502 رمزگذاری اطلاعات: توصیه چهار از دهگانه امنیت گوشی اندرویدی - ایوان رایان سیستم
خانه / مقالات / امنیت فضای مجازی / رمزگذاری اطلاعات: توصیه چهار از دهگانه امنیت گوشی اندرویدی

رمزگذاری اطلاعات: توصیه چهار از دهگانه امنیت گوشی اندرویدی

قرار است برای شما راجع به تکنیک «رمزگذاری اطلاعات» بگوییم اما قبل از بیان جزئیات فنی قصد دارم یک داستان ساده برای شما تعریف کنم. در روزگار دانشجویی داستان دوستانی را می شنیدیم که معمولاً در جمع های خصوصی حرکات و رفتارهایی موزون! را انجام می دادند و دوستانی دیگر هم بودند که از این محافل عکس و فیلم می گرفتند. بعد از این دست اتفاقات، معمولاً دوستان موزون گروه اول همیشه در هول و هراس این بودند که اگر این عکسها به دست دیگرانی که نباید برسد، رسید، چه مصیبتی بر سر آنها خواهد آمد!

پیرو این داستان، پیشنهاد دوستانه ما این است که هیچ وقت خود را در چنین موقعیتهایی قرار ندهید که افشای اطلاعات شخصی برای شما دردسر ساز شود. و یا به بیانی دیگر اطلاعاتی که ماهیت بسیار محرمانه و شخصی دارند را با موبایلهای خود مستند نکنید، چون به هر حال این احتمال همیشه وجود دارد که اطلاعات دیجیتال به راحتی افشاء و منتشر شوند. در نظر داشته باشید که حتی سرورهای شرکت اپل با محافظتهای پیشرفته  امنیتی مورد حمله هکرها قرار گرفت و تصاویر بسیار خصوصی بسیاری از افراد به نام و مشهور هالیوود در سطح اینترنت گسترده شد!

برای گروه دوم هم که معمولاً مشغول به گرفتن عکس و فیلم از محافل و مجالس خصوصی هستند، توصیه ای داریم که این کار را انجام ندهند چون اگر به فرض اطلاعات گوشی شما به سرقت برود، ممکن است باعث ایجاد دردسرهای بزرگ برای دوستان شما بگردد و چه بسا که خود شما هم به خاطر انجام چنین کاری بعدها مورد مؤاخذه یا حتی پیگرد قانونی قرار بگیرید!

رمزگذاری اطلاعات و اهمیت امنیت اطلاعات در سازمانها

حال برویم سراغ چهارمین توصیه….

رمزگذاری اطلاعات گوشی اندرویدی

توصیه ساده ما برای شما این است که اطلاعات خود را رمز کنید، به همین سادگی! اگر گوشی شما گم شود یا به سرقت برود در این حالت کسی نمی تواند بدون داشتن رمز عبور اطلاعات شخصی شما را مورد سوء استفاده قرار دهد. اگر از امکانات خود اندروید برای رمزگذاری گوشی استفاده می کنید، ترجیحاً به جای کدرمز(پین کد) از کلمه عبور استفاده کنید. در حال حاضر نسخه ۵ اندروید (به نام آبنبات چوبی یا Lolipop)، صرفاً از رمز عبور یا پین کد برای رمزگذاری اطلاعات شما استفاده می کند که در این حالت امنیت اطلاعات شما بسیار وابسته به خوب انتخاب کردن رمز عبور شما خواهد بود. شاید اندروید باید به دنبال تکنیکی بهتر برای این کار در نسخه‌های بعدی خودش باشد!

این کار چه کمکی می کند:  از افشای اطلاعات شما در صورتی که دستگاه شما دزدیده شود جلوگیری می کند.

چطور این کار را بکنیم: برای این کار به بخش «تنظیمات» <- «امنیت» <- «رمزگذاری گوشی» بروید و سپس گزینه «رمزکردن کارت حافظه» را تیک بزنید. در گوشی های با زبان انگلیسی برای فعال کردن رمز عبور به مسیر «Settings» <- «Security» <- «Encrypt Phone» بروید و گزینه Encrypt SD Card را انتخاب کنید.

اگر نسخه اندروید گوشی شما کمتر از ۵ (نسخه آبنبات چوبی) است، خیلی ساده می توانید نرم افزارهایی مثل ES File Explorer را روی گوشی خود نصب کنید و از آنها برای رمزنگاری اطلاعات خود استفاده کنید. این نرم افزار قابلیت رمزکردن فایلها را به شما با استفاده از یک کلمه عبور می دهد و می توانید فایلهای محرمانه خود را از دسترس عموم خارج کنید.

توجه: در هنگام انتخاب کلمه عبور مراقب باشید چون تنها روش بازکردن دوباره اطلاعات همین کلمه عبور است و هیچ فردی حتی شما امکان بازیابی اطلاعات بدون داشتن رمز را نخواهد داشت!

همراه با ما در ادامه این دهگانه باشید…

#هکر #هک #مقابله_با_هک #امنیت  #امنیت_فضای مجازی #امنیت_اندروید #ایوان_رایان_سیستم #دهگانه_امنیت_اندروید #اندروید

#evegroup_net #android_data_privacy #hack #hacknig #hacker #permission #install_android_app

#۱۰_android_security_tips #android #security

Check Also

احراز هویت دو مرحله ای

احراز هویت دو مرحله ای ، ضامن امنیت شما در فضای مجازی

در کشور آمریکا ماه اکتبر (ماهی که در آن هستیم)، ماه هوشیاری درباره امنیت فضای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *