Deprecated: __autoload() is deprecated, use spl_autoload_register() instead in /home/evegroup/public_html/wp-includes/compat.php on line 502 انتخاب رمز قوی : توصیه سوم (از دهگانه امنیت گوشی اندرویدی) - ایوان رایان سیستم
خانه / مقالات / امنیت فضای مجازی / انتخاب رمز قوی : توصیه سوم (از دهگانه امنیت گوشی اندرویدی)

انتخاب رمز قوی : توصیه سوم (از دهگانه امنیت گوشی اندرویدی)

برای جلوگیری از سوء استفاده دیگران در زمان عدم حضور یا توجه شما به گوشیتان، انتخاب رمز قوی برای صفحه قفل گوشی امری ضروری است. این پیشنهاد یک جمله تکراری و متداول نیست! برای باز قفل کردن گوشی خودتان، از طرحهای گرافیکی(Pattern) یا رمزهای عددی(Pin Code) استفاده نکنید و از رمزها و کلمه های عبور پیچیده بهره ببرید.

Strong Password

بهترین روش پیشنهادی استفاده از رمزی قوی با حداقل ده کاراکتر است. کاراکترها باید شامل حروف کوچک، حروف بزرگ، اعداد و علائم باشند. ولی وارد کردن این همه کاراکتر برای هر بار باز کردن قفل گوشی ساده نیست. پس بهتر است چند تا رمز قوی مختلف را امتحان کنید تا بهینه ترین آنها را برای خودتان پیدا کنید. رمزهای عبور باید به صورت دوره ای عوض شوند. همچنین زمان قفل شدن گوشیتان را روی کمترین زمان ممکن تنظیم کنید. به علاوه، گزینه نمایش دادن رمز عبور در هنگام واردکردن آن را غیرفعال کنید. توجه داشته باشید که خیلی از برنامه ها از رمزهای عبور برای تأمین امنیت بهره می برند. بنابراین شما می توانید از این قابلیت امنیتی در آنها استفاده کنید.

این کار چه کمکی می کند؟

انتخاب رمز قوی برای صفحه قفل، تا حد زیادی شانس دسترسی افراد دیگر به گوشی شما و محتویات آن را کاهش می دهد.

چگونه این کار را انجام دهیم؟

به بخش «تنظیمات» -> «امنیت» -> «قفل صفحه» بروید. سپس «کلمه عبور» را به عنوان روش قفل انتخاب کنید. همچنین به بخش  «تنظیمات»-> «امنیت» بروید و تیک گزینه «مرئی کردن رمزها» را غیر فعال کنید.

اگر زبان گوشی شما انگلیسی است برای فعال کردن رمز عبور به مسیر «Settings» <- «Security» <- «Screen Lock» بروید. سپس گزینه Password را انتخاب کنید. برای عدم نمایش رمز در هنگام تایپ آن هم به بخش «Settings» <- «Security» بروید و تیک گزینه Make passwords visible را بردارید.

Check Also

احراز هویت دو مرحله ای

احراز هویت دو مرحله ای ، ضامن امنیت شما در فضای مجازی

در کشور آمریکا ماه اکتبر (ماهی که در آن هستیم)، ماه هوشیاری درباره امنیت فضای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *